aktuální verze Stremio v5 pro ARM aspoň mně na Apple Mac Air M1 zlobí.
Řešením je stáhnout verzi pro Intel (mac si s tím poradí)

a následně ji změnit attribut přes terminál, aby byla "bezpečná" (odstranění karantény):
sudo xattr -cr /Applications/Stremio.app
Potom už Stremio funguje jak má.